remont silnika cummins

Na jakie awarie są narażone silniki Cummins?

Choć silniki Cummins uznawane są za jedne z najlepszych, to wcale nie oznacza, że są bezawaryjne. Nieodpowiednia eksploatacja, jak również zaniedbanie może sprawić, że również silnik Cummins ulegnie awarii. O jakich dokładnie awariach mowa? Na jakie usterki narażone są produkty? Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych

Awaria bloku silnika Cummins

Blok silnika stanowi główny element konstrukcyjny tłokowego silnika spalinowego i choć taka awaria może wydawać się poważna w skutkach, to warto wiedzieć, że wcale tak nie musi być. Na rynku działają firmy, które wykonują remonty Cummins, a także udostępniają części zamienne do tego typu silników. Dlatego, gdy dojdzie do awarii bloku tego typu silnika, to możemy być pewni, że nie tylko dostaniemy części zamienne, ale znajdą się również osoby, które chętnie zajmą się remontem.

Awarie pomp Cummins

W silniku Cummins znajdują się różne pompy – od pompy oleju, po pompę paliwa, czy pompę wody. Każda z nich również narażona jest na uszkodzenia, zwłaszcza jeśli nie dbamy o swoje urządzenie. Dlatego nie powinniśmy być zdziwieni, gdy w pewnym momencie któraś ze wspomnianych pomp odmówi posłuszeństwa. Każda z nich odgrywa istotne znaczenie w pracy silnika, wiec możemy być pewni, że awaria unieruchomi cały silnik, a więc daną maszynę.

Oczywiście awarię można bardzo szybko usunąć, zwłaszcza że do dyspozycji mamy wykwalifikowane firmy, które są w stanie zapewnić nam dostęp jednakowo do pompy oleju, pompy paliwa, jak i wody. Co więcej, jeśli będziemy chcieli, to przejmą też na siebie wymianę uszkodzonej części i sprawią, że silnik znów będzie pracował bez zarzutu.

Awaria turbosprężarek

Usterkom może ulec również turbosprężarka, czyli układ, który odpowiada za dostarczenie do jednostki napędowej zwiększonej ilości powietrza, co skutkuje wzbogaceniem mieszanki powietrzno-paliwowej. Uszkodzenia turbosprężarki mogą obciąć zarówno turbin, EGR, jak i sprężarki. Oczywiście awaria może także objąć inne elementy turbosprężarki i warto w tym miejscu zaznaczyć, że mają one zwykle charakter mechaniczny i doprowadzić do nich może ciało obce.

Awaria uszczelek

Poza tym awarii mogą ulec też wszelkiego typu uszczelki, które znajdują się w silniki. Tak naprawdę to wystarczy, aby ześlizgnęła się ona ze swojego miejsca, a już może dojść do przerw w pracy silnika. O jakich dokładnie uszczelkach mowa? Oczywiście będą to uszczelki głowicy, uszczelki kolektorów, czy uszczelka klawiatury (uszczelka pokrywy zaworowej).

Przewiń do góry