Turbosprężarka Cummins – zasada działania

Już od pewnego czasu zauważyć można, że turbosprężarki Cummins zyskują na popularności. Pomimo tego nadal też stanowią źródło pytań, bo wielu z nas nie miało okazji spotkać się z tego typu turbosprężarkami. Jak dokładnie działają? Na czym opiera się ich praca? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym tekście!

Czym jest turbosprężarka Cummins?

Na początek warto ustalić, z jakim urządzeniem mamy do czynienia. Czym jest turbosprężarka Cummins? To maszyna wirnikowa, która składa się z turbiny i sprężarki osadzonych na wspólnym wale. Jej celem jest doładowania silnika spalinowego po to, aby podnieść jego wydajność oraz zapewnić wysoki standard bezpieczeństwa.

Jeśli zagłębimy się w to zagadnienie, dojdziemy do wniosku, że turbosprężarka cummins słynie ze swojej wysokiej jakości, a także niezawodności. Każdy, kto po nie sięgał, wskazywał, że ich zaleta to redukcja kosztów eksploatacji, ale nie tylko. Tego typu turbosprężarki są w stanie również zoptymalizować wydajność silnika i podnieść standard w czasie jego użytkowania.

Jak działa turbosprężarka Cummins?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, turbosprężarka Cummins składa się z turbiny oraz sprężarki. Ich wirniki są sztywno ze sobą połączone wspólnym wałem. Turbina zasilana jest spalinami z silnika, zaś sprężone powietrze za pośrednictwem sprężarki zasila silnik. Kiedy powietrze jest sprężane, cząsteczki tlenu są upakowane bliżej siebie.

Ten wzrost ilości powietrza sprawia, że można dodać więcej paliwa do silnika wolnossącego tej samej wielkości. To z kolei generuje zwiększoną moc mechaniczną silnika, a że większy jest też stopień sprężania, to rośnie sprawność całego układu, jak również poprawia się ogólna wydajności procesu spalania.

A co robić, gdy turbosprężarka przestaje działać?

Pomimo tego, że turbosprężarka Cummins uznawana jest za jedną z najlepszych, to trzeba mieć świadomość, że ona także może ulec awarii, szczególnie jeśli będzie przez nas zaniedbana. Co w takich przypadkach robić? Jak poradzić sobie, gdy turbosprężarka przestanie działać? Odpowiedź jest prostsza, niż by się mogło wydawać, ponieważ na rynku działają firmy, które chętnie zweryfikują usterkę.

Jeśli uda się ją wyeliminować, to możemy być pewni, że tego się podejmą. Jeśli okaże się, że potrzebna jest nowa turbosprężarka, to również nie będziemy mieli trudności z jej nabyciem, ponieważ profesjonalne firmy zajmują się naprawą, jak również dystrybucją różnego typu części marki Cummins. Dzięki temu możemy być pewni, że dostarczą nam nową turbosprężarkę i to w bardzo atrakcyjnej cenie.

Przewiń do góry