Charakterystyka profesjonalnego serwisu Cummins

Bez względu na to czy zlecamy okresową wymianę oleju, czy generalny remont silnika, oczekujemy, że wszystkie czynności serwisowe zostaną wykonane zgodnie z wytycznymi producenta. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że opisywane procedury zostały przetestowane i gwarantują powodzenie w wykonaniu napraw lub wymian. Nie bez znaczenia są także części zamienne. Na rynku można znaleźć szeroki wybór zamienników. Co prawda część z nich wyróżnia się dobrą jakością, jednak w praktyce tylko oryginalne części zamienne gwarantują powodzenie w naprawach. Firmy specjalizujące się w serwisowaniu nierzadko oferują na sprzedaż części Cummins. Decydując się na zakup w takich miejscach mamy pewność, że otrzymamy w 100% oryginalny produkt, bez jakichkolwiek ukrytych wad.

Szeroki zakres usług czyli diagnostyka, naprawa i sprzedaż części Cummins

Po czym poznać, że mamy do czynienia z profesjonalnym serwisem? Przede wszystkim po szerokim zakresie usług. Kompleksowa oferta jest jedną z najważniejszych kwestii, na którą należy zwracać szczególną uwagę.

  • Silniki Cummins charakteryzują się długą żywotnością, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji, jednak tak jak inne jednostki napędowe, ulegają zużyciu. Jakie czynniki wpływają na przyspieszone zużycie silnika? Przede wszystkim niewłaściwa eksploatacja i brak okresowych wymian części eksploatacyjnych oraz płynów. Profesjonalny serwis jest w stanie błyskawicznie wykonać trafną diagnozę usterki i szybko dokonać naprawy, wykorzystując oryginalne części.

  • Serwis to przede wszystkim doświadczeni mechanicy, którzy ukończyli szereg praktycznych kursów i szkoleń. Dzięki temu, mogą pochwalić się certyfikatami potwierdzającymi ich wiedzę i umiejętności. Jest to niezwykle istotne w przypadku trudnych do zdiagnozowania usterek.

  • Profesjonalny serwis to również nowoczesny sprzęt. W zdecydowanej większości przypadków, cały serwis rozpoczyna się od podłączenia silnika do komputera diagnostycznego. Takie podejście sprawia, że cały proces jest nie tylko szybszy, ale również bardziej precyzyjny.

Po diagnozie wykonuje się naprawę. Jeżeli awaria jest poważna, wówczas większość czynności odbywa się w głównej siedzibie serwisu. Mniej poważne usterki można z powodzeniem usunąć w miejscu pracy jednostki napędowej.

Profesjonalny serwis mobilny

Sprzedaż części Cummins i stacjonarne naprawy to nie wszystkie rodzaje działalności profesjonalnych serwisów. Firmy tego typu kładą duży nacisk na serwis mobilny. Wynika to z konieczności szybkiego dotarcia do klienta, zdiagnozowania i usunięcia usterki. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że silnik Cummins w wielu przypadkach stanowi serce działalności konkretnej firmy, dlatego w razie awarii musi być jak najszybciej naprawiony.

  • Dodatkowo, szybkie usunięcie niewielkiej usterki nie rodzi dalszych komplikacji, które mogą być zdecydowanie bardziej kosztowne w naprawie. Im silnik jest w lepszym stanie technicznym, tym dłużej i efektywniej pracuje, co w bezpośredni sposób przekłada się na konkretną firmę.

  • Mechanicy serwisu mobilnego, oprócz diagnozy i napraw, mogą również przeprowadzać krótkie szkolenia dla osób obsługujących jednostkę napędową. Szkolenia mogą dotyczyć np. prawidłowych sposobów konserwacji i wykorzystywania silnika.

Pracownicy serwisu mobilnego zabierają ze sobą podstawowe części zamienne. W przypadku gdy w trakcie rozmowy telefonicznej okaże się, że do przeprowadzenia naprawy będzie niezbędny inny element, również zabiorą go ze sobą.

Przewiń do góry