Co robić, gdy silnik w samochodzie odmówi posłuszeństwa - foto

Co robić, gdy silnik w samochodzie odmówi posłuszeństwa?

Silnik jest jednym z najważniejszych elementów budowy każdego pojazdu. Wielu określa go mianem serca samochodu. Dlatego kiedy nagle odmawia posłuszeństwa, może skutkować to nawet awarią całej maszyny. Co zatem robić, kiedy silnik w aucie przestaje działać? Jakie są przyczyny uszkodzeń silnika? Co jest bardziej opłacalne – wymiana silnika czy zakup całkiem nowego?

Silnik jako kluczowy element konstrukcji

 

Silniki to niezbędne wyposażenie zarówno samochodów przemysłowych, jak i aut osobowych oraz w zasadzie wszystkich innych pojazdów i maszyn mechanicznych. Jednostka napędowa odpowiada za ruch pojazdu, który bez sprawnego silnika nie jest możliwy. Co więcej, silnik napędza pracę wielu innych podzespołów. Nic więc dziwnego, że w przypadku awarii silnika istnieje ryzyko kosztownej naprawy lub nawet zakupu nowego sprzętu. Warto zatem wiedzieć, jak postępować w sytuacji, kiedy silnik odmawia posłuszeństwa. W dalszej części wyjaśniamy, z jakiego powodu jednostka napędowa może przestać działać poprawnie, a także kiedy wykonać naprawę, a w jakich sytuacjach lepiej zainteresować się sprzedażą silników Cummins.

Dlaczego silnik przestaje działać?

Przyczyny awarii silnika mogą być różne. Najczęściej problemy z uruchomieniem samochodu pojawiają się w okresie letnim lub zimowym. Wynika to z faktu, że akumulator samochodowy przestaje sprawnie działać w niskiej temperaturze, natomiast w wyższej szybciej się rozładowuje. Efektem jest brak wystarczającej ilości energii do zasilenia rozrusznika oraz uruchomienia silnika. Zdarza się to zwłaszcza wówczas, gdy samochód jest używany niezbyt często lub posiada stary, zużyty akumulator. Awaria silnika może mieć także źródło w przepalonych bezpiecznikach lub przekaźnikach. Mogło również dojść do uszkodzenia mechanicznego sterownika silnika, np. w wyniku zalania wodą.

Wśród głównych powodów niesprawności silnika można wymienić jeszcze m.in.:

  • uszkodzenie rozrusznika,

  • zablokowane wtryskiwacze,

  • uszkodzenie pompy paliwowej,

  • uszkodzenie stacyjki lub przycisku start.

Sprzedaż silników Cummins czy wizyta w serwisie?

W większości przypadków awarii silnika pomóc może jedynie wizyta w serwisie samochodowym i naprawa. Warto w tym celu skorzystać ze sprawdzonego warsztatu. Niekiedy jednak okazuje się, że kupno nowego silnika jest bardziej korzystne finansowo lub też po prostu jest jedynym dostępnym rozwiązaniem.

Remont silnika nie opłaca się między innymi wtedy, kiedy jesteśmy właścicielami używanego samochodu, ponieważ niekiedy koszty naprawy przekraczają wartość samego pojazdu. W dużej mierze wiele zależy od modelu samochodu, rodzaju i stopnia uszkodzenia oraz stanu silnika i jego osprzętu. Dopiero wtedy można określić, czy powinna nas interesować sprzedaż silników Cummins, czy też jest nadzieja na naprawę.

Jeśli zatem szukacie Państwo firmy zapewniającej kompleksową obsługę silników zarówno w przypadku awarii, jak i zakupu nowego, zapraszamy do kontaktu z GK Diesel Service. Zajmujemy się nie tylko serwisem silników m.in. Diesla Cummins, ale również prowadzimy sprzedaż silników Cummins. Silniki te są niezwykle wydajne, wytrzymałe i cechują się długą żywotnością. Zapewniamy fachową obsługę, profesjonalizm oraz wieloletnie doświadczenie, gwarantujące najwyższą jakość i pełne zadowolenie każdego klienta. Warto podkreślić, że zajmujemy się zarówno sprzedażą, jak i naprawami. Tym samym zidentyfikujemy problem, określimy czy lepiej naprawić czy wymienić silnik, i od razu zrealizujemy wybraną usługę.

Przewiń do góry