Co robić, gdy zepsuje się samochód na drodze - foto

Co robić, gdy zepsuje się samochód na drodze?

Awaria podczas jazdy samochodem to nic dobrego. Bez względu na to, czy udajesz się do pracy, na zakupy, czy też rodzinną wycieczkę, musisz liczyć się z brutalnym przerwaniem dalszej jazdy. Gdy jest to tylko niewielka usterka, warto spróbować poradzić sobie na własną rękę. Znacznie gorzej wygląda sytuacja, kiedy to naprawa wymaga specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi. Co wtedy robić?

Jak się okazuje, rozwiązań jest kilka. Niektórzy kierowcy, mający do dyspozycji szeroki pakiet ubezpieczeń, mogą liczyć na naprawę na miejscu oraz samochód zastępczy. Większość jednak jest zmuszona wezwać lawetę, a następnie liczyć na to, że naprawa w warsztacie nie potrwa długo i nie pochłonie zbyt wielu kosztów.

Jest jednak jeszcze jedno rozwiązania – mowa tu o mobilnym serwisie. Korzystają z niego na przykład właściciele pojazdów z silnikami Cummins. Przeprowadzany jest on przez specjalistów, którzy są w stanie poradzić sobie z wieloma trudnymi sytuacjami.

Na czym polega mobilny serwis silników Cummins?

Nie da się ukryć, że w przypadku nagłych awarii łatwy i szybki dostęp do fachowców jest kluczowy. Szczególnie wówczas, gdy kierowcy zależy na czasie. Doskonale wiedzą o tym osoby, które dużo jeżdżą ze względu na charakter wykonywanej pracy. W takiej sytuacji każda zwłoka wiąże się z potencjalnymi stratami, których lepiej uniknąć.

W tym miejscu warto podkreślić, że wspomniany mobilny serwis ma do dyspozycji wszystkie niezbędne części do silników Cummins. To bardzo ważne, ponieważ przekłada się to na gwarancję szybkiej oraz skutecznej naprawy. Takiej, która nie będzie jedynie „prowizoryczna”. Usterka zostaje usunięta, a jednostka napędowa ponownie zacznie działać z pełną mocą. Bez żadnego zagrożenia związanego z szybkim zużyciem konkretnych elementów oraz systemów.

Jakie czynności są wykonywane w ramach prac serwisowych?

Nie da się ukryć, że dostęp do części do silników Cummins pozwala specjalistom na realizację bardzo zróżnicowanych działań, które mają szansę przynieść stosowny rezultat. Mowa tutaj oczywiście o przywróceniu pojazdu do stanu pełne używalności.

Jakie jednak dokładnie czynności są wykonywane w ramach tego typu usług? Wśród nich znajduje się oczywiście dokładna analiza stanu pojazdu, a także określenie specyfiki i zakresu awarii. Do tego dochodzą naprawy. Czego dokładnie? Między innymi:

  • układów oczyszczenia spalin,

  • wtryskiwaczy,

  • pomp paliwa.

Wspomnieć trzeba jeszcze o kompleksowych remontach silników, jak również o przeglądach technicznych, które w takich sytuacjach mogą być decydujące.

Czym powinien wyróżniać się specjalistyczny serwis pojazdów?

Ze względu na fakt, iż potencjalne awarie miewają naprawdę zróżnicowany charakter, istotny staje się dostęp do istotnych sprzętów, które pozwolą na przeprowadzenie napraw. Mowa tutaj na przykład o narzędziach pneumatycznych, ręcznych, a także diagnostycznych.

Do tego dochodzą części do silników Cummins, spośród których wymienić można a przykład sterowniki, turbosprężarki, uszczelni oraz filtry DPF. To właśnie wyposażenie mobilnego serwisu w dużej mierze decyduje o tym, jakie dokładnie naprawy uda się sfinalizować i czy przyniosą one pożądany skutek.

Nie można zapominać też o samych fachowcach. Uznani specjaliści, cieszący się dobrą opinią na rynku, dają gwarancję skutecznej finalizacji wszystkich potrzebnych napraw. Bez względu na ich specyfikę oraz zakres. Jak więc widać, mobilny serwis silników Cummins potrafi być naprawdę pomocny. Warto więc mieć zawsze do niego dostęp.

Przewiń do góry