Czym charakteryzują się turbosprężarki Cummins

Czym charakteryzują się turbosprężarki Cummins?

Turbosprężarka to jeden z podstawowych elementów współcześnie projektowanych samochodów. Pozwala dostarczyć do silnika większą ilość powietrza, dzięki czemu zwiększa jego moc, a jednocześnie sprawia, że jest oszczędniejszy. Na rynku znaleźć można sprzęty różnych marek. Szczególnym uznaniem cieszy się jednak turbosprężarka Cummins. Czym się charakteryzuje?


 

Jak działa turbosprężarka Cummins?

 

Mechanizm turbodoładowania w turbosprężarkach Cummins jest identyczny jak w przypadku sprzętów innych marek i opiera się na wykorzystaniu energii wytwarzanej przez spaliny uchodzące z silnika. Znajdująca się w układzie wydechowym turbosprężarka Cummins zamienia tę energię w ruch obrotowy, który spręża powietrze, w związku z czym do silnika dochodzi zwiększona jego ilość. Przekłada się to na większą moc jednostki napędowej, a to z kolei pozwala osiągać większe prędkości.

Dostająca się do silnika mieszanka paliwowo-powietrzna nie tylko zwiększa moc silnika, ale również sprawia, że spalanie jest efektywniejsze. Zmniejsza to zużycie paliwa i ilość szkodliwych substancji, które przedostają się do atmosfery w trakcie jazdy samochodem.

Turbosprężarka Cummins – czym się charakteryzuje?

 

Turbosprężarki to elementy, które pracują w trudnych warunkach. W związku z tym są narażone na wysokie obciążenia, przez co mogą łatwiej ulegać zniszczeniom. Żeby im zapobiec i maksymalnie wydłużyć żywotność sprzętu, marka Cummins stosuje wysokiej jakości materiały (takie jak nikiel, chrom, żelazo) i podzespoły. Dzięki temu jest w stanie znieść wymagające warunki pracy, a zarazem ma optymalną wagę.

Każda turbosprężarka Cummins została starannie zaprojektowana i wykonana z dbałością o najmniejsze szczegóły. W połączeniu z zastosowaniem wysokogatunkowych materiałów przekłada się to na jej długą żywotność i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie wysokiej temperatury. Turbosprężarki Cummins to solidne i wydajne podzespoły. Ich zastosowanie zapewnia:

  • redukcję kosztów eksploatacji,
  • poprawę wydajności silnika,
  • niższe zużycie paliwa,
  • bezpieczeństwo.

Turbosprężarki marki Cummins odznaczają się również niezawodnością. Pozwala to wydłużyć czas pomiędzy wymianami podzespołu. Co więcej, sprzęty amerykańskiej marki dobrze poddają się regeneracji, czyli naprawie przy wykorzystaniu nowych części. Wyspecjalizowany serwis powinien bez trudu uporać się z przywróceniem im sprawności, co zniweluje konieczność zakupu nowej turbosprężarki.

Cummins – turbosprężarki i nie tylko

 

Marka Cummins to jeden ze światowych liderów w produkcji turbosprężarek. Jej renoma sprawia, że wychodzące spod jej szyldu podzespoły są wykorzystywane nie tylko w samochodach osobowych, ale także w autach sportowych i ciężarowych, maszynach budowlanych i rolniczych, agregatach prądotwórczych oraz silnikach skuterów wodnych i łodzi. Konsorcjum produkuje nie tylko turbosprężarki, ale i:

  • silniki,
  • agregaty prądotwórcze i synchroniczne generatory prądu,
  • układy filtracyjne,
  • układy wydechowe i dolotowe dla silników wysokoprężnych.

Turbosprężarka Cummins to wydajny, niezawodny i solidny sprzęt, który dobrze znosi trudne warunki, w jakich musi pracować, oraz wspiera silnik w codziennym funkcjonowaniu. Do jej produkcji użyto wysokogatunkowych materiałów, co przekłada się na jej trwałość i żywotność.

Objęta jest również atrakcyjnymi warunkami gwarancji, dzięki czemu użytkownik ma pewność, że w razie kłopotów może skorzystać ze wsparcia autoryzowanego serwisu. Nic więc dziwnego, że jest to chętnie wybierany podzespół.

Przewiń do góry