Jak działa mobilny serwis?

Każdy silnik, bez względu na rodzaj paliwa, wymaga czynności serwisowych i napraw. Wynika to m.in. ze stopniowego zużywania się podzespołów, do którego dochodzi w trakcie pracy jednostki napędowej. Silniki amerykańskiej firmy Cummins są wykorzystywane m.in. w ciężarówkach, autobusach, maszynach rolniczych, a nawet w sprzęcie morskim. Usterka silnika nie zawsze oznacza konieczność przewiezienia go do specjalistycznej firmy. Niekiedy mobilna naprawa silników Cummins jest zdecydowanie lepszym wyborem, zwłaszcza w przypadku mniejszych awarii.

Najważniejsze zalety mobilnego serwisu

Nowoczesne wersje są wyposażone m.in. w sterownik, który szczegółowo zapisuje wszystkie błędy w działaniu jednostki napędowej. Z tego powodu, pracownicy mobilnego serwisu zaczynają od diagnostyki komputerowej. W zdecydowanej większości przypadków cała procedura trwa krócej niż 60 min. Mając takie dane, naprawa silników Cummins przestaje opierać się na metodzie prób i błędów, a staje się ukierunkowanym działaniem, którego głównym celem jest szybkie usunięcie usterki. Co znajduje się w pojeździe mobilnego serwisu?

  • Oczywiście pracownicy nie są w stanie zabrać do samochodu całego warsztatu i wszystkich części zamiennych. Nie zmienia to jednak faktu, że większość drobnych usterek można zdiagnozować i co najważniejsze, usunąć awarię.
  • Mobilna naprawa silników Cummins jest zdecydowanie szybsza niż dostarczenie jednostki napędowej do warsztatu, a następnie jej odbiór. W praktyce oznacza to zdecydowanie krótszy przestój w pracy silnika, który jest w wielu przypadkach podstawą działania przedsiębiorstwa.

W mobilnym serwisie pracują doświadczeni mechanicy, dla których naprawa silników Cummins to codzienność. Doskonała znajomość każdego, nawet z pozoru mniej istotnego podzespołu sprawia, że diagnoza i co ważne naprawa, są szybkie i skuteczne.

Naprawa mobilna silników Cummins – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

W wielu przypadkach, aby dokonać naprawy na miejscu, mobilny serwis dysponuje odpowiednimi narzędziami, urządzeniami pomiarowymi i co ważne, częściami zamiennymi. Jeżeli jednak okaże się, że niezbędna jest bardziej precyzyjna aparatura lub rzadko używane części zamienne, wówczas naprawa silników Cummins może odbyć się w głównym warsztacie firmy. W takim przypadku mechanicy dokładnie wiedzą czego potrzebują i w jaki sposób usuną usterkę, jeszcze przed pojawieniem się konkretnej jednostki napędowej w warsztacie. Takie podejście sprawia, że usunięcie awarii jest zdecydowanie krótsze, co w konsekwencji przekłada się na skrócenie czasu bezczynności silnika.

Mobilny serwis, czyli profesjonalizm i doświadczenie

Pracownicy mobilnych serwisów wykorzystują w trakcie naprawy oryginalne części zamienne, dzięki którym jednostka napędowa pracuje tak jak zaplanował to producent. Naprawa silników Cummins obywa się we wcześniej zaplanowanym terminie. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorcy mogą tak dopasować działanie firmy, aby czynności serwisowe nie kolidowały z kluczowymi czynnościami w przedsiębiorstwie. Na wszystkie naprawy i części zamienne jest udzielana gwarancja, dzięki której w razie jakichkolwiek problemów, błyskawicznie otrzyma się pomoc doświadczonych mechaników. Naprawa silników Cummins powinna być wykonywana wyłącznie przez profesjonalistów, którzy przeprowadzają zarówno diagnozę, jak i usuwają usterki zgodnie z zaleceniami producenta. Takie podejście gwarantuje, że problem zostanie usunięty permanentnie. Pracownicy mobilnego serwisu podchodzą do każdego zlecenia indywidualnie i dostosowują się do konkretnych potrzeb i wymagań osoby zlecającej usługę.

Przewiń do góry